Puude langetamisel tuleb vältida riske. Tihti kiirustatakse puud langetama ning see tekitab ohtlikke olukordi. Eelnevalt hinnatakse puu tasakaalu – kuhu poole on ta kaldu ning kus suunas on puul kõige rohkem oksi ehk massi. Kui puu on seest mädanenud või lausa õõnes, tähendab see, et puu võib langetamisel siiski murduda ning ikkagi kukkuda suunas, kus tal on kõige rohkem massi.

Kui puud pole võimalik maapinnalt langetada, ronitakse puu otsa, kasutades selleks köisi ja puuronimiskasse. Puu otsas lõigatakse oksi ükshaaval, visates need ohutusse kohta. Puu all olev kolleeg tagab ohutuse puu ümber. Kui oksi ei saa alla visata, püütakse nad köitega kinni ning lastakse rahulikult alla. Töö on aeganõudev ning selliselt raiudes võib ühe puuga kuluda lausa terve päev.

Kui raiutav puu on nii mädanenud, et sinna on ohtlik isegi otsa ronida, võib kasutada tõstuki abi. Kui puu ümbruses on teisi puid, võib ronimisköie ankru panna kõrvalasuva puu otsa. Võimalusi on tavaliselt mitmeid ning alati valitakse kõige ohutum variant.